Piercing

Kolczykowanie ciała we Wrocławiu

Bezpieczeństwo jest najważniejsze !

Zaczyna się ono już na progu studia gdzie w miłej i przyjaznej atmosferze piercer wprowadza w szczegóły każdego zabiegu, tłumacząc dokładnie wszystkie aspekty związane z procedurami, ryzykiem oraz późniejszą pielęgnacją kolczyków.
Specjalnie przygotowane i wydzielone pomieszczenie zabiegowe zostało tak przystosowane, aby w sposób optymalny wprowadzić najsurowsze standardy sanitarne.

Podczas samego zabiegu korzystamy wyłącznie z najwyższej jakości tytanowej biżuterii, oraz sprawdzonego jednorazowego sprzętu, każdy kolczyk oraz instrument chirurgiczny z którego korzystamy został uprzednio wysterylizowany w procesie autoklawowania.
Najsurowsze standardy procedur dają nam 100 % pewności, iż każdy zabieg piercingu pozbawiony jest jakiegokolwiek ryzyka.

oferta piercingu

Oferta
Piercingu

Zobacz ofertę
rodzaje przełuć

Rodzaje
przekłuć

Zobacz ofertę
bezpieczeństwo i higiena

Higiena
i Bezpieczeństwo

Zobacz ofertę
gorset piercing

Gorset Piercing
Play Piercing

Zobacz ofertę
biżuteria na zamówienie piercing

Biżuteria na
zamówienie

Zobacz ofertę
cennik piercingu

Cennik
piercingu

Zobacz ofertę

Czym jest body piercing ?

Piercing  kolczykowanie, przekłuwanie – forma ozdabiania ciała.

Polega na wykonywaniu przekłuć w specyficznych miejscach ciała i wprowadzaniu w takie miejsca kolczyków wykonanych z tytanu, bioplastu, teflonu (PTFE) ewentualnie, po wygojeniu, stali chirurgicznej. Po zagojeniu kanału przekłucia, kolczyk można zamienić na jakikolwiek inny, bardziej pasujący. Ze względu na radykalny charakter takiego ozdabiania ciała, piercing jest zaliczany do jednej z praktyk tzw. modyfikacji ciała.

Przekłuwanie ciała trwa z reguły około kilku minut (przy czym samo przekłucie skóry – kilka sekund). Do wykonania zabiegu używa się specjalnych szczypiec do podtrzymywania fałd skórnych (wcześniej wysterylizowanych w autoklawie lub jednorazowych), oraz igły wenflonowej bądź specjalnej igły iniekcyjnej.

Bezpieczny piercing we Wrocławiu

Wielu piercerów w tym nasz Ten z Broda Piercing, stosuje także technikę freehand, w której to fałdy skórny podtrzymuje się palcami.

Kiedy piercer ustali z klientem, które dokładnie miejsce ma zostać przekłute przebija je igłą nie pistoletem i bezpośrednio po przebiciu wkłada kolczyk. Czasem zamiast igły używa się specjalnego pistoletu do piercingu, jednak metoda ta nie jest polecana przez profesjonalnych piercerów, gdyż może wyrządzić poważne uszkodzenia i niesie za sobą duże ryzyko wystąpienia komplikacji. Tzw. pistolety zamiast przekłuwać tkankę tak jak robi to igła – rozszarpują ją, co utrudnia gojenie lub całkiem je wyklucza.

Ponadto, metoda ta uniemożliwia zachowanie sterylności, ponieważ nie da się wysterylizować pistoletu w autoklawie. Do niektórych przebić (między innymi tzw. tuneli) używa się skalpela.

PAMIĘTAJCIE! Jeśli ktoś będzie chciał wykonać Wam zabieg za pomocą pistoletu - uciekajcie.

Ofertowane przez nasze wrocławskie studio tatuażu zabiegi piercingu !

Wykonywane są przez doświadczonego specjalistę z ponad 15 letnim stażem, który swoją wiedzę zdobywał latami m.in. podczas międzynarodowych konwencji poświęconych modyfikacjom ciała.

Prawie dwie dekady praktyki i nieustannie rozwijane przez niego umiejętności pozwalają nam z całą satysfakcją zaprosić was na zabiegi zarówno piercingu podstawowego, piercingu intymnego, kolczyków powierzchniowych jak i innych modyfikacji ciała, chociażby takich jak lobe reconstruction – rekonstrukcja płatka ucha, czy tongue splitting – rozszczepienie języka. 

Historia Piercingu

Kolczykowanie ciała (body piercing) sięga czasów starożytnych (5000 r. przed naszą erą) i dzisiaj trudno jest jednoznacznie określić kiedy i przez kogo został zapoczątkowany ten sposób modyfikacji ludzkiego ciała.

Piercing w Egipcie

W Starożytnym Egipcie kolczykowanie ciała oraz noszenie kolczyków było przywilejem najwyższych sfer społeczeństwa. Przekłuty pępek mógł mieć jedynie Faraon i członkowie jego rodziny, okazując tym swoją wyższość i nadrzędny stosunek do poddanych.

Piercing w starożytnej Europie

Piercing był też popularny w rzymskim imperium gdzie przekłute ucho było oznaką wysokiego statusu społecznego, świadczyło o wielkim bogactwie i przepychu. Starożytni wojownicy poprzez przebity sutek pokazywali męstwo, odwagę wobec wroga oraz swoją lojalność. Władze imperium rzymskiego kolczykami oznaczali przestępców oraz więźniów a starożytni Grecy  piętnowali w ten sposób pojmanych szpiegów.

Piercing wśród plemion

Piercing był częścią tradycji i obrzędów w cywilizacji Majów i Azteków. Zajmujący dominującą pozycję szamani i kapłani mieli przywilej przekłucia języka w celu umożliwienia im komunikacji z bogami. Zabieg taki był postrzegany jako konieczna ofiara aby mogła nastąpić przemiana zapewniająca osiągnięcie wyższego stopnia oświecenia i zbliżenie do bóstw. Przekłuta przegroda nosowa u wojownika sprawiała iż wydawał się on silniejszy i odważniejszy od swoich wrogów. Niektóre rdzenne plemiona zamieszkujące Amerykę Środkową traktowały body piercing jako rytuał inicjacyjny. Wa niektórych plemionach afrykańskich z kolei czym większa była średnica otworu w uchu powstałego w wyniku rozciągania, tym wyższy był status społeczny osoby posiadającej tego rodzaju kolczyk.

Piercing w biblii

Wzmianek na temat piercingu można się doszukać również w Biblii w Starym Testamencie. Biżuteria była uważana jako przedmiot piękna i bogactwa, była także oznaką statusu i atrakcyjności w czasach biblijnych. Kolczyki do ciała dawano jako prezent ślubny lub jako część posagu. W Księdze Rodzaju Abraham rozkazał swojemu słudze poszukać żony dla syna Izaaka. Sługa znalazł Rebekę, która jako podarunek ślubny dostała kolczyk do nosa. Natomiast w Księdze Wyjścia sługom, dla podkreślenia ich podrzędnego statusu, przekłuwano uszy. Kultura chrześcijańska zanegowała wartość body piercingu, traktując go jako praktykę barbarzyńską i pogańską. Spowodowało to brak zainteresowania tym sposobem ozdabiania ciała.

Piercing a czasy nowożytne

Dopiero w czasach elżbietańskich (1558–1603), kolczyki stały się ponownie symbolem statusu płci męskiej. Piercing propagowali głównie żeglarze, którzy uważali, że jeśli po śmierci ich ciało zostanie wyrzucone na brzeg, to kolczyk stanie się zapłatą za chrześcijański pochówek. Uważali ponadto, że przekłute ucho powoduje zwiększenie pola widzenia, co niekiedy potwierdza współczesna akupunktura.

Piercing współcześnie

Kolejna moda na kolczykowanie ciała to czasy wiktoriańskie (1837-1901), w których modnym zabiegiem był piercing sutków i genitaliów zarówno męskich jak i żeńskich. Był bardzo popularny wśród brytyjskiej rodziny królewskiej i arystokracji. Przebicie intymne „Prince Albert” stało się stosunkowo powszechną praktyką. Swoją nazwę zawdzięcza małżonkowi królowej Wiktorii, który jako pierwszy przekłuł sobie „męskość”. Celem tego kolczyka, było umocowanie penisa do nogawki spodni, tak, aby uniknąć niezręcznej sytuacji związanej z noszeniem bardzo obcisłych spodni modnych w tym okresie.