co to jest suspension?

Suspension jest to akt podwieszenia polegający na umieszczeniu haków w ludzkim ciele - skórze i następnie oderwanie się od ziemi, za pomocą systemu lin i bloczków, które przymocowane są do haków. Sam akt podwieszania polega nie mniej nie więcej jak na oderwaniu się od ziemi osoby podwieszanej tylko i wyłącznie za sprawą haków w jej ciele.

dlaczego ktoś chciałby się podwiesić?

Jest wiele różnych powodów i każdy ma swój. Do najczęstszych można zaliczyć: sprawdzenie własnej wytrzymałości i wytrzymałości skóry, dla czystej adrenaliny albo przypływu endorfin, przezwyciężenie lęków, próby dotarcia do nowego poziomu duchowej i mentalnej świadomości, by osiągnąć jakiś rodzaj "doświadczenia".

Pewni ludzie szukają okazji, by odkryć głębszy sens samych siebie i wyzwolić tym samym rytualny stan, z którym się utożsamiają. Są to pewne systemy wiary, które nie mogą zostać w inny sposób zaspokojone lub uzewnętrznione. Inni szukają przejścia albo duchowego spotkania, by zaspokoić lęk przed częścią siebie i móc otworzyć się na nowe doznania. Inni szukają kontroli nad ich ciałem, albo metody udowodnienia sobie, że są więcej niż tylko kolejnymi ciałami, na drodze łańcucha biologicznego. Posiadają duszę, emocje i pragnienia lub nie są tymi ciałami zupełnie - oprócz ciała mają wolę, która pozwala przezwyciężać ograniczenia cielesności. Kolejni po prostu poszukują nieznanego i nowego. Są poszukiwaczami nowych doświadczeń, kolekcjonerami, którzy ideą podążają z duchem renesansu, pragnąc jak najdalej poszerzać swoje horyzonty. Dla innych jest to zaklęty duch romantyzmu i dekadencji pozwalający przeżyć coś najintymniejszego w życiu, i pozostawić po sobie coś, czego inni nie mają.

Wielu ludzi wierzy w to uczucie wewnątrz ciała i widząc jak ciało przystosowuje się, pozwala, aby poddać się chwili i zbadać nowe królestwa możliwości..

jaki typ ludzi się podwiesza?

Uogólniając, współcześnie, są to głownie ludzie, którzy mają skłonności do modyfikacji ciała (piercing, tatuaże, implanty, etc.) na nieco bardziej ekstremalnym poziomie. Z tej grupy, najważniejszy odsetek stanowią ludzie w przedziale wiekowym 18-35 z większym procentem mężczyzn.

Mimo tego są stałe wyjątki od reguły i faktem jest, że podwieszają się osoby z prawie każdej demograficznej grupy społecznej. Wytrzymałość na ból jest tutaj raczej mniej istotnym składnikiem i w większości ból jest tylko elementem, który niestety trzeba przejść i przezwyciężyć, aby osiągnąć swój cel. Jedni są uduchowimy ludźmi i podwieszają się głownie dla rytuału, inni robią to tylko dla tego, ponieważ znają kogoś, kto się podwiesił i też chcą spróbować. Osobą podwieszająca się może być każdy i każda z nas: lekarz, prawnik, sXe, vegan, etc. Nie ma jednej i jasnej reguły, dla której ktoś decyduje się na suspension.

jakie są doświadczenia w trakcie podwieszania?

Na uproszczonym poziomie, fizyczne doświadczenie jest uczuciem ciągnięcia, kłucia i zadawania bólu, ale dla większości ludzi ten fizyczny aspekt jest "normalny" bardzo szybko i przestają go potem odczuwać w większym stopniu.

Chociaż indywidualne doświadczenia różnią się znacznie, ostatecznie czyn podwieszenia może być euforycznie płynącym uczuciem. Na jednym krańcu spektrum znajdujesz ludzi, którzy wchodzą trans, nie odczuwając żadnego bólu w ogóle, a na drugim znajdujesz ludzi, których to doświadczenie ekstremalnie boli, maja nudności i panikują. W każdym wypadku odczucia są różne i każdy odbiera je inaczej. Dla jednych ból założenia haków i napięcia jest czymś oczywistym, co musza przejść, aby osiągnąć zamierzony cel - podwiesić się, dla innych są to elementy które muszą zdusić w sobie - przezwyciężyć ból i uczucie braku komfortu, a sam akt suspension staje się sprawdzianem, testem wytrzymałości i rytuałem przejścia.

Bardzo często podczas suspension towarzyszy silne uczucie ciągnięcia, które ustępuje i przechodzi w relaks, gdy ciało odrywa się od ziemi. Jednakże, różne motywacje dla wytrzymywania bólu powodują, że różni ludzie mają różne doświadczenia. Jedni uznają suspension, jako coś, co jest nudne i nie komfortowe - więcej nie będą się podwieszać, inni dostają tego kopa endorfin i sprawia im to wielką przyjemność, jeszcze inni decydują się na to tylko raz w życiu w ramach rytuału przejścia i po jego "wykonaniu" nie zamierzają już do niego wracać.

Wielu ludzi ma chęć w spokoju i ciszy jedynie poddać się doświadczeniu kompletnego relaksu i oderwania się myślami od tego, co dzieje się na około nich, wchodząc tym samym w stan autohipnozy i głębokiego zaufania do sobie i wszechświata. Prawie każdy uznaje, że haki są bolesne, ale jedni ludzie znajdują uczucie napięcia na skórze, jako dość ciekawe i inspirujące.

Dla jednych doświadczenie to jest łatwe mentalnie - chcą tylko spróbować tego i kiedy się podwieszają nie dostają żadnego emocjonalnego uniesienia, uśmiechną się jedynie lub podchodzą do tego w sposób żartobliwy, cieszą się uczuciem "latania", jest to również bardzo sympatyczne:), bardzo relaksujące i odprężające.

czy mogę "spotykać Boga" jeśli wytrzymam odpowiednio długo?

Boska iluminacja, do której pierwotnie dążono w tańcu słońca, czyli suspesion, jest nagromadzonymi w Tobie uczuciami, wierzeniami, chęciami dotarcia do głębszego Ja, odkrycia siebie. Przy mocnym nastawieniu na rytualny charakter suspension, tylko od ciebie zależy, czy spotkasz Boga, Ducha, Większą Mądrość i Siłę. Każdy odbiera to inaczej. Wychodzi z innymi doświadczeniami lub podobnymi do spotykanych wcześniej w zależności od nasilenia wiary, chęci i kontekstu, który towarzyszy ludziom w tym wypadku.

Wszystko to jest oczywiście całkowicie zależne i skupione na Twoim Bogu, Tobie i tym jak porozumiewasz się z Nim. Nie jest tu konieczne bezwzględne oparcie się na wierze i bólu, poszczenie, czy też zażywanie substancji wspomagających doznania, jest to zależne od podwieszanego i podwieszającego, suspension tutaj i w tym aspekcie jest nastawione na obustronną współpracę i zaufanie.

jak się dowiem czy jestem na to gotowy, czy mogę tego spróbować?

Niestety, to jest najtrudniejszym pytaniem, i nigdy nie wiadomo jak na nie odpowiedzieć. Tylko Ty wiesz, czy jesteś gotowy, czy nie. Gotowość do podwieszenia się wymaga dużo więcej mentalnego przygotowania niż fizycznego. Nie jest jedną z form modyfikacji ciała - musisz podjąć decyzję opartą na osobistym doświadczeniu i badaniu siebie. Równocześnie, żadna ilość obserwacji i badania siebie nie jest za mała czy za duża. Nawet oglądanie podwieszeń osobiście nie może tak naprawdę przygotować Cie na uczucie podwieszenia(choć to na pewno pomaga).

Spytaj siebie, czego to wymaga od Ciebie. Co musisz dać, aby osiągnąć swój cel. Czy po prostu nie próbowanie podwieszania, a samo uczestnictwo w nim nie zaspokajałyby Ciebie? Jeżeli możesz poważnie powiedzieć, że to warte tego, żeby po prostu spróbować wtedy czekaj i myśl o tym więcej. Dobrą próbą, jest pytanie: czy suspension jest tym, czego w życiu naprawdę chcę i czy jestem na to gotowy/wa. Jeżeli możesz wstrzymać się jeszcze i poczekać na odpowiedni moment nie wahaj się i czekaj tyle, ile musisz. Gdy odpowiedź w końcu brzmi "Tak" nie wahaj się i zrób to. Oczarowanie i fascynacja suspension zanika, ale poważne zaangażowanie oprze się biegowi czasu i zaczeka wzmacniając Twoją determinację.

Ostatecznie, będziesz wiedział, kiedy jest ten odpowiedni czas, ale nie bądź zaskoczony, jeżeli nadal zauważysz, że to pytanie padło z lękiem. Ten lęk zniknie, jeżeli przyjmujesz to, jako coś oczywistego, jeżeli nie twoje podwieszenie nie będzie w pełni dla Ciebie satysfakcjonujące. Możesz czuć się nieswojo, dlatego ważne jest, aby Twoje decyzje nie powstawały pod wpływem innych czy też, jako dowód na to, że Ty też tak możesz. Zachęta ze strony przyjaciół i kolegów jest wskazana, ale tylko zachęta, a nie przymus i namawianie.

jaka jest różnica między prywatnymi, a publicznymi podwieszeniami?

Prywatne podwieszenia są robione głownie w małej, zamkniętej atmosferze, tylko i wyłącznie dla osób, które chcą w niej uczestniczyć i nie posiadają znamion czasowych dotyczących rodzajów podwieszeń oraz ich dynamiki. Publiczne podwieszenia, jakie mają miejsce na różnego rodzaju eventach czy performance. Są z góry ustalone, zawierają elementy gry i pokazu, posiadające sztywne ramy czasowe dotyczące każdego podwieszenia. W przypadku publicznych performance uwagę skupia się bardziej na samym podwieszeniu i jego stylistyce niż na podwieszanej osobie. Miedzy innymi w czasie publicznych pokazów występują tylko osoby, które robią to często lub też sami podwieszają, a podwieszający znają doskonale ich możliwości fizyczne. Prywatne podwieszenia skupiają się głownie na komforcie osoby podwieszanej. Można poświęcić jej więcej czasu i zapewnić lepsze warunki skupienia się, samego podwieszenia jak i ewentualnych nieoczekiwanych zajść, które w tym wypadku pozostają tylko pomiędzy podwieszającym i podwieszanym. Dzięki temu nie musisz się przejmować oznakami bólu, łzami szczęścia czy smutku. Imprezy suspensionowe organizowane dla ludzi - różnego rodzaju Suscon'y są nastawione na indywidualny charakter każdego podwieszania i "zamknięte drzwi", co powoduje brak przypadkowych osób na tego typu imprezach.

Jeżeli macie jakieś pytania, na których nie znaleźliście tu odpowedzi, zawsze chętnie udzielimy wam odpowiedzi na nurtujące was pytania.

tatuazpiercing studio